Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto në Twitter ku shfaqet me kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu me të cilin tregon se diskutuan për bashkëpunim në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”.

 

Veliaj i ka dhuruar homologut të tij edhe “Kullën e Sahatit”.

 

“Ishte vertet kënaqësi të takoja mikun tim, @ekrem_imamoglu, në Stamboll, per të forcuar më tej bashkëpunimin historik që kemi pasur dhe vazhdojmë të kemi mes qyteteve tona🤝.Mezi pres të punojmë së bashku me të dhe të rinjtë e Stambollit për EYC2022🇪🇺. Faleminderit nga zemra për mikpritjen 🇦🇱❤️🇹🇷”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Twitter.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re