Home BOTA Vendi që noton në naftë, por s’ka drita!

Vendi që noton në naftë, por s’ka drita!

0
Vendi që noton në naftë, por s’ka drita!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Timipre Sylva, Ministri i Shtetit i Nigerisë për Burimet e Naftës, deklaroi se 62 për qind e njerëzve në vend nuk kanë energji elektrike. Një konferencë u mbajt në kryeqytetin Abuja për të diskutuar burimet e naftës dhe gazit në Nigeri. Duke iu drejtuar të pranishmëve, Sylva tha se, sipas disa statistikave, “62 për qind […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë