Adi Krasta ka sulmuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të mbajnë me ish kryeministrin Sali Berisha pas shpalljes së tij “non grata”.

I punësuar përkatësisht në mediat e familjes Berisha Zeni.tv dhe Zeni.net, moderatori e cilëson Yuri Kim si një diplomate të dobët.

“Madame AmbassAdor-Jeni nje diplomate e dobet!”, thotë Krasta duke shtuar në Twitter se:

“Zhvleresimi i ambasadoreve te huaj ne Shqioeri eshte ipandalshem. Per here te pare shqiptaret jane te pafajshem”, nënvizon Krasta. (TemA)