Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën për të shqyrtuar çështjen e Teatri Kombëtar. Sipas njoftimit seanca do të mbahet më 3 qershor. Qeveria e shembi godinën një vit më parë teksa vendi ishte ende nën regjimin e masava antiCovid. Shembja ishte në kundërshtim me të gjitha ligjet e vendit, si dhe injoroi protestën qytetare prej më shumë se dy vitesh, që kërkonte ruajtjen e objektit me status “monument kulture”.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re