Verilindja mbulohet nga bora, zbardhet Peshkopia

bore-peshkopi.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qyteti i Peshkopisë është zbardhur nga bora gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.

 

Ndërkohë reshje dëbore ka pasur në gjithë qarkun e Dibreës, ku trashësia e dëborës arrin në rreth 5 cm dhe në zonat malore shkon deri në 20 cm.

 

Aktualisht nuk raportohet për problematika për shkak të motit të keq, rrugët janë të gjitha të kalueshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë