Pasi ka kercenuar me “kapje per veshi te amerikaneve” dhe disa paralajmerime ndaj madias nderkombetare dhe Edi Rames, Presidenti i republikes ka menduar te festoje rende fitoren e Tiranes nje jave me pare. Se dje e humbi derbin ne Partizanin!

Pra teksa vendi eshte perfshire nga situata parazgjedhore, Meta duket se gjen kohë mjaftueshëm dhe për tu argëtuar dhe per ta hedhur, ndonje gote, duke kombinuar rakine me birren.

Në një video të publikuar nga një tifoz i  skuadrës së Tiranës, shihet si kreu i shtetit ia ka shtruar me te pira ndërsa festojnë fitoren. Vihet re dhe ana emocionale e tij!

Ku ne sfond degjohet madje dhe kombinimi mes golit dhe kushtetutes, teksa njeri nga tifozet therret: Golll. Mos…Rrofte Kushtetuta!

Pikerisht, duke i ardhur per “osh” njeriut kryesor te tavolines, Metes!

Kjo nuk është hera e parë që Meta ‘kapet’ duke pirë, madje dhe në gjendje të dehur ndërsa nuk merr parasysh as masat anti-Covid.

Kujtojmë që më herët presidenti Meta është shfaqur i dehur dhe në Kamëz gjatë një takimi me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Video e publikuar në 29 tetor të vitit 2020 tregonte kreun e shtetit në gjendje të dehur duke përplasur tavolinën me duar dhe duke kënduar nën shoqërinë e një të dënuari për vrasje.

Rendesi ka qe pijen te mos e filloje ne fillim te dites, pasi eshte me zarar. Mund te dale ndonje rast tjeter si ajo e zyres se FRD, dhe serish do behemi gazi i botes me Presidentin qe del nga binaret!/ Gazeta Tema