Atletico Madridi ka shënuar në ndeshjen ndaj Mallorcas. Skuadra vendase kaloi në avantazh me anë të sulmuesit Alvaro Morata.

Ky i fundit shënoi në minutën e 29 ‘ për 1-0. Penalltia u akordua pa asnjë diskutim, por sulmuesi e humbi fillimisht. Gjyqtari ndërhyri duke kthyer sërish goditjen dhe sulmuesi nuk gaboi.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re