Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë u raportua nga qyteti i Gramshit. Në liqenin e Hidrocentralit të Banjës, 4 shtetas, babai me dy djemtë, një prej tyre i mitur dhe kushëriri janë futur për t’u larë dhe nuk kanë dalë më.

Katër shtetasit janë identifikuar si: Arben Zogu 46 vjeç  dhe dy djemtë e tij, Ruben dhe Esti Zogu. Gjithashtu është mbytur edhe nipi i 46-vjeçarit, Melsi Zogu 20-vjeç.

LEXO EDHE: Gramsh/ Mbyten 4 shtetas në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës, babai me dy djemtë dhe kushëriri i tyre

Menjëherë pasi janë njoftuar, policia, zjarrfikësja dhe polumbarët e RENEA-s kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur kërkimet për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupave.

Në buzë të liqenit janë gjetur dy motoçikleta, 3 telefona dhe rrobat e trupit që i përkisnin 4 shtetasve.

Deri më tani polumbarët nuk kanë arritur të gjejnë asnjë trup, ndërsa në bregun e liqenit janë mbledhur familjarët dhe njerëz të zonës.

Njoftimi i policisë:

Gramsh/informacion paraprak

Rreth orës 19:00, Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gramsh ka marrë një telefonatë se 4 shtetas dyshohet se janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe zjarrëfikësit, ku ka rezultuar se:

Në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në fshatin Drizë të Gramshit, dyshohet se shtetasit  rreth 46 vjeç,  19 vjeç, 14 vjeç , (babai me dy djemtë) dhe kushëriri i tyre shtetasi , 20 vjeç, sipas deklarimeve të familjarëve janë futur në liqen për tu larë dhe nuk kanë dalë më.

Gjiihashtu menjëherë në drejtim të liqenit janë nisur polumbarët e Reneas për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e katër shtetasve nga liqeni.

Grupi hetimor ka gjetur në buzë të liqenit dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit.

Në drejtimin e Prokurorisë, grupi hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.r.t 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re