Tepër e tronditur nga ngjarja e rëndë e ditës së sotme, ku dy persona i hynë në banesë dhe e dhunuan që t’i jepte paratë, 85 vjeçarja Varvara Papa nga Vlora ka rrëfyer para kamerave të gjithë ngjarjen.

Ajo thotë se autorët i shkuan nga pas dhe i mbuluan sytë, e më pas i lidhën duart dhe këmbët. Ata më tej e kanë mbuluar me jorgan dhe i kanë marrë gjerdanin e vajzës, thotë e moshuara.

“Sa u futa këtu, ai erdhi më nxori, më zuri fytyrën. Mos bërtit më tha. Gjerdan ore, e çupës, i kisha këtu brenda. E nxorën. Më mbuluan pastaj. Këtu më mbajtën të lidhur. Duart, këmbët, gojën,” u shpreh ajo.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re