Home SHQIPERIA VIDEO/ Dëmet që shkaktoi në Bilisht tërmeti i mbrëmshëm

VIDEO/ Dëmet që shkaktoi në Bilisht tërmeti i mbrëmshëm

0
VIDEO/ Dëmet që shkaktoi në Bilisht tërmeti i mbrëmshëm

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbrëmë, Greqia u godit nga një tërmet me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter. Lëkundja sizmike u ndjen edhe në vendin tonë, e cila ka frikësuar veçanërisht banorë të zonës së juglindjes.

 

Tërmeti u ndje kryesisht në Bilishti, ku janë shënuar edhe disa dëme të lehta materiale.

 

Siç duket nga pamjet brenda një banese në këtë qytet, pjesa e suvasë se brendshme të dhomës ka rënë dhe muret kanë pësuar çarje.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë