Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte ka falënderuan Shqipërinë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali për të ndihmuar personelin mjekësor atje në luftë me koronavirusin.

Teksa poton fjalimin që kryeministri Edi Ram mbajti në italisht para mjekëve dhe infermierëve shqiptarë, Conte shkruan: Faleminderit Shqipëri. (TemA)

https://connect.facebook.net/fr_FR/sdk.js#xfbml=1&version=v6.0

Grazie

Publiée par Giuseppe Conte sur Dimanche 29 mars 2020