Detaje të reja janë zbardhur nga të shtënat me armë pranë zonës së Lungomares në Vlorë. Fax Neës mëson se të shtënat me armë kanë qenë pjesë e një atentati të mirëmenduar kundrejt djalit të kryeplakut të fshtatit.

Shënjestra ka qenë shtetasi Astrit Aliaj i cili nuk raportohet të jetë dëmtuar. Ndaj të riut është qëlluar disa herë, tentativë për ta vrarë. Goditjet kanë qenë ballore dhe në krah.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb