Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video për të shënjuar ditën e parë të fushatës zgjedhore për 25 prillin.

Me zërin e artistit të njohur Robert Ndrenika që flet në emër të maxhorancës preken tema si teatri, tërmeti e pandemia, duke kërkuar një mandat të tretë, një ‘akt të dytë’ për të çuar në fund punët e nisura.

“MIRËMËNGJES dhe për hajër të gjithëve bashkë, për njëri-tjetrin dhe për Shqipërinë, e ardhmja jonë🇦🇱 *Dita e Parë e ndeshjes zgjedhore”, shkruan Rama.