Një grua 33-vjeçare dhe një shitës ambulant kanë humbur jetën pasi është goditur nga një rrufe.

 

Elvia de Jesus dhe shitësi, i quajtur në vend si Felix Andres, po ecnin në rërën e plazhit Maruata kur u goditën nga rrufeja.

 

Autoritetet e Aquila thanë se de Jesús ishte së bashku me bashkëshortin e saj në plazh ditën e ngjarjes.

 

Në vendngjarje ka patur dhe njerëz të tjerë të cilët kanë mbetur të tronditur nga ngjarja.

 

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ( CDC ), të paktën 40 milionë vetëtima godasin tokën në Shtetet e Bashkuara çdo vit.

 

Megjithëse shanset për t’u goditur nga rrufeja çdo vit janë më pak se një në një milion, afër 90 për qind e viktimave mbijetojnë.

 

Shanset që një person të goditet disa herë janë shumë më të vogla, duke ndodhur shtatë herë në jetë.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re