Skip to content

VIDEO/ E ndoqën Ramën hap pas hapi në vizitën e bërë në Kiev, forcat “RENEA” mungojnë në pallatin presidencial (Arsyeja)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri, Edi Rama së bashku me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç kanë vizituar Kievin ditën e sotme ku së fundmi janë pritur nga presidenti Volodymir Zelenksy.

Ajo çfarë bie në sy është fakti se gjatë gjithë vizitës që Rama dhe Abazoviç kryen në Kiev, u shoqëruan nga forcat speciale shqiptare “RENEA” të cilat ruanin hap pas hapi çdo lëvizje.

Ndërsa në pallatin presidencial të Ukrainës, “RENEA”-t nuk ishin të pranishme sepse Sipas protokollit presidencial të çdo vendi europian, forcat e sigurisë që shoqërojnë palën mike nuk lejohet të hyjnë brenda rezidencave, kjo ndodh edhe në kohë paqeje dhe jo vetëm në periudhë lufte.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë