Skip to content

Video- Fluks lëvizjesh në Qafë-Thanë/ Shtohet numri i policëve për të shmangur kaosin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Fluks lëvizjesh në të dy anët e pikës së kalimit kufitar të Qafë-Thanës.

 

Burime të siguruara thanë se vetëm ditën e sotme nga kjo pikë kufitare kanë hyrë e kanë dalë më shumë se 3100 shtetas shqiptarë dhe të huaj.

 

Fluks ky që i ka detyruar autoritetet tona të kufirit të shtojnë numrin e policëve për të shmangur rradhët e gjata në hyrje dalje pasi që nga nata e së premtes punohet në menyrë manuale ashtu si në të gjitha pikat e tjera kufitare të juglindjes së vendit.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë