Orhan Yzellari, fqinji i 65 vjeçarit Safet Yskollarin që mbeti I vrarë në Gështenjas të Pogradecit, ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhui asditen e sotme.

 

Ai deklaroi se viktima ka qenë një person shumë i mirë dhe i rregullt në komunitet, ndërsa autori Fatmir Manellari sipas tij ka pasur probleme të shëndetit mendor.

 

Orhan Yzellari tregoi edhe shkakun e konflikti, ndërsa sipas tij viktima e kishte blerë tokën për të cilin agravoi përplasja.

 

“Të dy palët i njoh,autori ishte njeri negativ, ishte pa shkollë i paditur,për të zenë nuk zihej por nuk ishte në rregull nga trutë. Viktima ishte njeri i shkëlqyer. Autori nuk ishte njeri qe konfliktohej, alkool nuk pinte por s ishte mirë nga trutë. Janë zënë për këtë kovaçanën këtu atë se ka asnjëri as tjetri. Viktima e bleu tokën i bëri ishte në rregull ai ishte njëriu më i shkëlqyer jo ai po e gjithë familja. Viktima jetonte vetëm me gruan, fëmijë nuk kishte”, tha Orhan Yzellari fqinj me viktimën.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re