Kryeministri italian Giuseppe Conte ka përshëdetur gjestin e Shqipërisë për të dërguar 30 mjekë dhe infermierë për të shërbyer në Itali.

Conte ka shpërndarë në rrjetet e tij sociale fjalën e mbajtur nga kryeministri Edi Rama në aeroportin e Rinasit, të cilën e shoqëron me dixhiturën “Grazie Albania”. (TemA)