Ndërsa pak momente na ndajnë nga mbyllja e orarit zyrtar të votimit, në qytetin e Beratit një prej anëtarëve të PD ka dhënë një prononcim për Fax News ku ka shprehur pakënaqësinë ndaj Lulzim Bashës si kryetar i PD dhe kërkoi që ky i fundit të largohej sepse ishte krthyer në zhgënjim për kombin shqiptar.

Ju votuat sot për shkarkimin e Lulzim Bashës. Përse?

Anëtari i PD në Berat: Unë person fizik, Beratas, uznovar, jam pro demokracisë dhe mbështetjes së lëvizjes së Berishës sepse Lulzimi na ka zhgënjyer si komb. Është kthyer pro Edi Ramës për atë kunatin që ka. I bëj thirrje popullit shqiptar që ta rrëzojmë Lulin në këtë mes dhe të mbështesim demorkacinë shqiptare.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re