Një aksident ka ndodhur mesditën e sitme në aksin rrugor Berat -Drobonik një mjet ka rrëshkitur në kanal duke u kthyer përmbys. Në vendngjarje policia për të përcaktuar shkaqet e këtij aksidenti.

Kanē qenë disa kalimtarë të cilët kanë parë të përmbysur mjetin tip Citroen dhe kanë lajmëruar zjarfikësen. Kjo e fundit ka mundur të nxjerrë drejtuesin e mjetit i cili ka patur pak lëndime por rezulton që mjetin nuk e ka patur të tijën .Sipas policisë mjeti rezulton të jetë në pronësi të Shaqe Bardhaj nga fshati Bardhaj ndërsa personi i cili ka pësuar aksidentin ende nuk dihet pasi është larguar nga vendi ngjarjes po punohet zbardhjen e këtij aksidenti.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re