Ka mbërritur në kryeministri zëvendës sekretari amerikan i Departamentit të Shtetit Philip Reeker. Në takimin me kryeminsitrin Edi Rama, mësohet se do të diskutojnë për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Amerikës. Menjëherë pas takimit me kryeministrin Edi Rama, takim i cili do të zgjasë për rreth 20 minuta, do të drejtoeht në Selinë e PD për të takuar edhe kryetarin Lulzim Basha. Më pas Philip Reeker, do të udhëtojë në takimin e Prespës ku do të jenë pjesëmarrës edhe liderët e Ballkanit Perëndimor.

Zyrtari i lartë i DASH, zhvillon sot vizitë në Tiranë, takohet me Ramën dhe Bashën, çfarë pritet të diskutohet (Agjenda)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re