Home SHQIPERIA VIDEO/ Momenti kur kryebashkiaku ukrainas rrëmbehet dhe tërhiqet zvarrë nga rusët

VIDEO/ Momenti kur kryebashkiaku ukrainas rrëmbehet dhe tërhiqet zvarrë nga rusët

0
VIDEO/ Momenti kur kryebashkiaku ukrainas rrëmbehet dhe tërhiqet zvarrë nga rusët

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një video e shpërndarë gjerësisht në mediat sociale, duke përfshirë edhe median opozitare bjelloruse, NEXTA, tregon kryebashkiakun e Melitopolit, Ivan Federov duke u tërhequr zvarrë nga një ndërtesë në qytet.

Nga kontrollet e BBC-së, pamjet duket se janë një regjistrim ÇTV duke parë shatërvanin në Sheshin e Fitores, pranë Harkut të Çlirimtarëve në qendër të qytetit të Melitopol.

Më poshtë mund të shikoni pamjet:

Më herët, këshilltari i Ministrisë së Brendshme Anton Herashchenko tha se Fedorov ishte rrëmbyer nga një “qendër krize” në qytet me një qese plastike mbi kokë.

Rusia nuk i ka komentuar ende akuzat, të cilat ministria e jashtme e Ukrainës i ka përshkruar si “krim lufte”.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë