Skip to content

Video/ “Naftë për patronazhistët por jo për fermerët”, protestojnë qytetarët në Vaun e Dejës, bllokojnë aksin Lezhë-Shkodër

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Fermerët e zonës së Melgushës në Bashkinë Vau i Dejës kanë dalë në protestë për rritjen e çmimit të naftës.

Me pankarta në duar ata shprehen se nuk kanë përfituar nga skemat e qeverisë për marrjen e naftës me rimbursim.

Ata hedhin akuza ndaj qeverisë dhe pretendojnë se naftën e kanë përfituar të tjerë në bazë të preferencave politike.

I pranishëm në këtë protestë është edhe deputeti i PD, Zef Hila.

Protestuesit kanë bllokuar aksin rrugor që lidh Shkodrën me Lezhën, ndërkohë që në zonë ka prani edhe të forcave policore.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë