E teksa sot të gjithë janë mbështjellë në rroba të ngrohta për të përballuar të ftohtin siberian që ka pushtuar vendin. Vlonjati Sfidon motin dhe veten.

Sot, në ditën më të ftohtë të vitit, Arben Abazaj një i apasionuar pas detit nuk e lë pushim zhytjen në dallgët e ftohta të Jonit.

Abazaj është vlonjati i cili detit nuk i ndahet në asnjë ditë të vitit, por sot në ditën më të ftohtë, me temperatura nën zero..pritej që të gjithë të gjenim një strofë të ngrohtë. Por Arbeni jo, edhe sot vlonjati ka sfiduar jo vetëm temperaturat por edhe veten.

Ai thotë se kjo nuk ishte ditë si gjithë të tjerat, uji ishte i ftohtë…por aventura thotë ai, është më ndjellësese sesa ngurimi përball motit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re