Skip to content

VIDEO/ Nga gafa tek goli, Uzuni i jep kualifikimin Ferencvarosit në Play- Off të Champions League, ja si e feston sulmuesi beratas

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Ferencvaros ka eleminuar Dinamo Zagrebin dhe ka bërë hapin e madh drejt Play-Off të Champions League.

Protagonist absolut i ndeshjes ishte sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni që shënoi një autogol dhe më pas golin e kualifikimit.

Hungarezët që e luanin ndeshjen në shtëpi, kaluan në avantazh fillimisht. Por më pas Myrto Uzuni gabimisht gjatë një goditje nga këndi devijoi portën drejt portës së skuadrës së tij.

Në pjesën e dytë beratasi përfitoi nga një kundërsulm duke i shpëtuar mbulimit të kroatëve dhe çoi topin drejt rrjetës.

Pas golit, ai tentoi të heqë bluzën por më pas e bëri festimin më simbolike, me shqiponjë.

https://youtu.be/XTZBAZ59Ft8

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë