VIDEO nga Samiti i Sllovenisë/ “Edi…”, kryeministri i Luksemburgut lë konferencën për të takuar Ramën, ai i Holandës i “hap rrugën”

r-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Momenti i mbërritjes së kryeministrit Edi Rama në Samitin e Brdos në Slloveni është shoqëruar me batuta dhe çaste pikante.

Sapo Rama arrin tek hyrja e ndërtesës, kryeministri i Luksemburgut Xavier Bettel që po jepte deklaratë për mediat ndërpret prononcimin dhe afrohet pranë kryeministri shqiptar.

Bettel e përshëndet Ramën në mënyrë mjaft miqësore dhe afrohet që ta takojë, ndërsa Rama nis të futet brenda bashkë me homologun e tij holandez, Mark Rutte.

Këtu nis një tjetër moment pikant! Rama i drejton dorën Ruttes që të futet ai i pari, por ky i fundit bën të njëjtën gjë.

“Futu ti i pari”; “Jo, jo”; “Futu ti,”- dëgjohet në sfond.

Si përfundim të dy liderët, si kryeministri shqiptar dhe ai holandez përfundojnë duke ecur mbrapsht jashtë ndërtesës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë