Fax News ka siguruar pamjet e mbërritjes së helikopterit që shkoi në ndihmë të turistëve 6 turistëve gjermanë që mbetën të bllokuar në mes të maleve të Thethit dhe Valbonës.

Mësohet se dy prej turistëve janë plagosur dhe aktualisht po trajtohen në spitalin rajonal të Tropojës ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa një prej turistëve ka ndërruar jetë dhe trupi i tij ka mbetur ende nëvendngjarje për shkak të terrenit të vështirë. Dy infermierë gjenden pranë trupit të pajetë. Sipas mjekut të urgjencës në Tropojë, viktima është mashkull, shtetas zvicerian.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb