Pamjet e siguara nga Fax Neës në videon e mëposhtme tregojnë momentin përpara konfliktit fizik mes mbështetësve të Berishës dhe Bashës pak momente para se ky i fundit të mbërrinte në Kurbin. Më pas ka qenë policia ajo që ka ndërhyerë për të qetësuar gjakrat në mënyrë që gjendja mos të rëndohej.

Kjo nuk është e para herë që ndodhin tensione mes mbështetësve të Berishës dhe Bashës që në momentin kur kryedemokrati ka vazhdua me takimet me bazën e demokratëve në rrethe të ndryshme të vendit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb