Fax News ka siguruar videon e momentit kur 80 vjeçari, Elmaz Bajraktari u gjet i pajetë në bregun e lumit “Osum” në Berat.

Sipas detajeve të mësuara, i moshuari vuante nga skleroza dhe pasi kishte lënë përtokë syzet, xhaketën dhe kapelen e tij, ishte vetëhedhur në lum. Për pasojë është mbytur dhe trupi i tij ka dalë në breg pak momente më vonë pasi i moshuari u vetëhodh nga ura.

/faxweb