Skip to content

VIDEO/ Përroi i Sopotit del nga shtrati dhe shkakton erozion, bllokohet qarkullimi i automjeteve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Si pasojë e rreshjeve të shumta të shiut gjatë mbrëmjes së djeshme, përroi i Sopotit në Lazarat ka dalë nga shtrati duke bërë të pamundur kalimin e mjeteve nga ana tjetër e rrugës.

Prurjet me intensitet të lartë të përroit kanë bërë që të shkaktohej erozion duke vënë në rrezik muret rrethuese të banesave në afërsi.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë