VIDEO/ Përshkallëzohet protesta kundër vaksinimit dhe masave anti-Covid në Paris, Policia hedh gazlotsjellës ndaj protestuesve

vaksine.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Franca prej ditësh është përfshirë nga protesta masive kundër vaksinimit dhe kufizimeve të koronavirusit

Protestuesit u përleshën sot me policinë në Parisin qendror, me policinë e trazirave duke përdorur gaz lotsjellës.

Përveç Parisit, demonstrata priten në qytete të tjera të vendit si Marsejë , Montpellier , Nantes dhe Toulouse , pasi parlamenti francez pritet të votojë këtë fundjavë për projekt-ligjin e qeverisë, i cili parashikon krijimin e një çertifikate të detyrueshme shëndetësore të shëndetit.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë