Skip to content

VIDEO/ Plagosja e 28 vjeçarit në Shkodër, policia me njoftim zyrtar: Po kërkojmë personat që e qëlluan me armë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Edis Reçaj është 28 vjeçari i cili ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë zjarri mbrëmjen e sotme në lagjen “Perash” të Shkodrës.

Sipas informacioneve bëhet me dije se i riu ka marrë një plumb në gjurin e tij të djathtë. Fatmirësisht ai gjendet jashtë rrezikut për jetën pas ndihmës mjekësore që ka marrë në spitalin e Shkodrës. Ndërsa nuk bëhet me dije se cilat kanë qenë rrethanat e ngjarjes, por policia ka njoftuar shpalljen në kërkim të autorëve.

Njoftimi i Plotë:

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 19.04.2022, rreth orës 22:00, në lagjen “Perash”, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasi E. R., 28 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë me marrjen e njoftimit për të shtëna me armë zjarri, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, është rrethuar zona, janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e territorit për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për fiksimin e çdo prove të mundshme, që do ti shërbejë hetimit për zbardhjen e ngjarjes.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë