Home SHQIPERIA Video-Protesta kundër rritjes së çmimeve/ Policia shoqëron protestuesit në Durrës, Lezhë dhe Berat

Video-Protesta kundër rritjes së çmimeve/ Policia shoqëron protestuesit në Durrës, Lezhë dhe Berat

0
Video-Protesta kundër rritjes së çmimeve/ Policia shoqëron protestuesit në Durrës, Lezhë dhe Berat

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Protestat e qytetarëve kundër rritjes së cmimeve, janë shoqëruar edhe me arrestime.

 

Bëhet me dije ka pasur shoqërime në qytetine Durrësit ku qytetarët çanë kordonin policor dhe tentuan të bllokojnë autostradën. Edhe në Berat ka pasur përplasje të fortë mes protestuesve dhe forcave të policisë,që shoqëruan edhe disa personaGjithashtu ka pasur shoqërime nga policia edhe në qytetin e Lezhës.

 

Kujotjmë se sot Shqipëria është “ngritur në këmbë” për të kundërshtuar rritjen e “frikshme” të çmimeve.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë