Kopshti Zoologjik hapi dyert këtë të shtunë për të pritur të gjithë dashamirësit e kafshëve dhe të shpendëve të egra.

Por një video që qarkullon në mediat sociale, ku një qytetar qëllon me gurë rruga tigrin dhe luanin, veprim i cili ka shkaktuar zemërim.

Kanë qenë të shumta komentet në rrjetet sociale të qytetarëve të Tiranës që kanë dënuar masivisht sjellje të tilla vandale, ndërsa kanë publikuar foto me fëmijët e tyre në kopshtin e ri.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re