VIDEO/ Rama pritet nga Ati i Shenjtë Papa Françesku, pranë tij edhe ish ministri shqiptar me të cilin kishte ‘hatërmbetje’

rama-11.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama së bashku me gruan e tij Linda Ramën dhe djalin e vogël, Zahon kanë qenë në një vizitë zyrtare në selinë e Vatikanit ku janë pritur nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku. Në krah të tij shihet edhe ish ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Siç duket tashmë Lleshaj dhe Rama i kanë zbutur marrëdhëniet mes tyre që prej shkarkimit nga posti i ministrit të Brendshëm.

Gjatë takimit, Papa ka shpërndarë dhurata për kryeministrin, bashkëshorten dhe djalin e tij.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë