Skip to content

VIDEO/ Rama vizitë në Vatikan, pritet nga Papa Francesku

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Shqipërisë dhe Vatikanit, kryeministri Rama po zhvillon një vizitë në selinë e shenjtë.

Ai u prit në një takim nga Papa Francesku ku shkëmbyen një bisedë të shkurtër.

Më herët ata kanë takuar nga afër Kardinalin Ernest Troshani dhe të tjerë personazhe të rëndësishme të Selisë së Shenjtë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë