Skip to content

VIDEO/ Së bashku me Landi Muharremin dhunoi biznemsenin libanez në 2016-tën, Mërkuri i ekzekutuar në Sukth, i arrestuar më parë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbrëmjen e sotme pas një atnetati të organizuar në Sukth të Durrësit, ka mbetur i vdekur 48 vjeçari, Arben Mërkuri i cili ndërroi jetë në spital pas plagëve të marra.

Tështënat me armë zjarri automatik janë drejtuar drejt dyqanit tij dhe për rrjedhojë plumbat kanë kapur edhe 48 vjeçarin. Sipas informacioneve të Fax News, Mërkuri është një person me precedentëtë mëparshëm penalë nëfushën e lëndëve narkotike.

Gjithashtu në vitin 2016-të ai së bashku me Landi Muharremi dhe Skënder Krahjan u arrestuan pasi dhunuan biznesmenin libanez të ndërtimit, Faadi Mitri.

Ngjarja ndoodhi në vitin 2016, në kryqëzim të Laknasit, autorët i prenë rrugën me makinë biznesmenit libaznez dhe më pas e dhunojnë.

Biznesmeni libanez i ndërtimit, Faadi Mitri

Ndërkohë policia vijon kërkimet për të kapur autorin e atentatit të mbrëmjes së sotme.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë