Me rritjen e temperaturave janë shënuar disa vatra zjarri në vend.

‘Fax News’ ka siguruar videot nga zonat ku po punohet për shuarjen e flakëve që kanë përfshirë sipërfaqe të tëra pyjesh.

Mësohet se janë përfshirë nga zjarri disa territore në qarkun e Lezhës dhe në Mirditë. Nuk raportohet për të lënduar por vetëm sipërfaqe të mëdha pyjesh të shkrumbuara. Në vendngjarje kanë mbërritur forca policie dhe zjarrfikësja.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb