Neymari u ‘pushtua’ nga disa tifozë tepër të entuziazmuar të cilët edhe e zbathën, ndërsa ekipi kombëtar i Brazilit mbërriti në hotelin e tyre të enjten në mbrëmje.

Skuadra e Tites sapo po largohej nga autobusi i ekipit përpara ndeshjes kualifikuese të Kupës së Botës 2022 kundër Ekuadorit kur Neymar u ‘pushtua’ nga dy tifozë.

Ndërsa sulmuesi i Paris Saint-Germain u largua nga trajneri, tifozët dëgjoheshin duke bërtitur nga entuziazmi.

Papritmas, nga askund, dy tifozët u kthyen shpejt, humbën hapat e tyre nga shpejtësia dhe arritën edhe ta rrezojnë Neymarin duke e zbathur gjithashtu.

Njëri nga tifozët u pa shpejt duke ikur nga vendi i ngjarjes me njërën nga këpucët e sulmuesit brazilian.

Sigurimi i ekipit kombëtar të Brazilit u mblodh shpejt dhe arriti t’i neutralizoj ‘sulmuesit’ dhe ta mbrojë Neymarin, i cili u desh të largohej me vetëm një këpucë në këmbë.

📽 Neymar foi atropelado na chegada ao hotel após o treino 🥺😅!!!
Tomem cuidado com o pé dele gente… 🙏🏼 pic.twitter.com/n5NoijW6SX

— Memesneymar 🔛 (@memesneymar) June 4, 2021

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb