Autostrada Tiranë – Durrës vijon të jetë e bllokuar dhe gjatë ditës së sotme.
 
Automjetet kalojnë në rrugën dytësore në të dy kahët e drejtimit. Era e fortë dhe shirat kane shkaktuar dëmë të shumta në autostradë në afërsi të Kasharit.
 
Sic shihet edhe nga pamjet jane përplasur disa automjete si dhe jane dëmtuar nga rrëzimi i palmave.


 
 
Gjithashtu ka dëmtime të trafikndarëses dhe të mbajtëseve anësore.ne kete segment ka qene per te inpektuar situaten drejtori i policise se shteti Haki Cako.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re