Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një shënim emocionues për Krishtlindjev dërguar nga Mbretëresha Elizabeth nipit të saj, Princit të Uellsit, është bërë virale në internet.

Llogaria në Twitter e tifozëve të kurorës, Real Royal Mail, ndau një foto të një letre të shkruar me dorë nga Mbretëresha Elizabeth disa vite më parë drejtuar nipit të saj Princit William.

“Një kartolinë e shkruar nga Mbretëresha Elizabeth iu dërgua princit të ri William së bashku me një ditar. Blerë nga një ish-punonjëse e Princeshës Diana”, thuhet në postimin në Tëitter, i cili shoqërohet me një foto të letrës.

“William, shpresoj të kënaqesh duke e hapur çdo ditë. Gjyshja”, thuhet në shënim, sipas Daily Mail.

Natyrisht, shumë fansa të familjes mbretërore vërshuan platformat e rrjeteve sociale me mesazhe, duke iu referuar mbretëreshës së tyre të preferuar.

Kartolina doli në ankand në dhjetor 2016 dhe pritej të kapte 1400 £. Në atë kohë, Robert Livingston, nënkryetar ekzekutiv i RR Auction me qendër në Boston, e quajti atë “një korrespondencë të rrallë nga brenda familjes mbretërore, të përmirësuar nga një shoqatë e përshtatshme e Krishtlindjeve”.

Ndërkohë, një ekspert mbretëror tha se Princi i Uellsit po “mbronte” Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis nga pikëllimi i tyre për vdekjen e Mbretëreshës.

Ai shtoi: “Edhe pse Ëilliam pa dyshim do të ketë momente kur do të ndihet shumë i trishtuar, ai do të përpiqet t’i mbrojë fëmijët nga kjo.” /tesheshi.com/

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë