Ambasadorja Amerikane në Tiranë yuri Kim ka reaguar përmes një postimi në Tëitter në lidhje me vizitën e e Ndihmës Sekretarit të Shtetit Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike Philip T. Reeker në Tiranë.

Kim shkruan se Reeker u takua me kryeministrin Rama dhe kryedemokratin Basha, ku theksoi rëndësinë e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane gjatë 30 viteve të fundit.

Postimi plotë i Yuri Kim në Twitter:

Ushtruesi i Detyrës së A / S Reeker u takua sot me Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e PD-së Lulzim Basha, disa anëtarë të verifikuar të sistemit të drejtësisë dhe drejtues të tjerë. Ai theksoi rëndësinë e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane gjatë 30 viteve të fundit që kur Shqipëria refuzoi diktaturën komuniste në favor të demokracisë.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re