Skip to content

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti vizitë në SHBA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe  kryeministri Albin Kurti kanë udhëtuar drejt Shteteve te Bashkuara të Amerikës.

 

Ata do të qëndrojnë në uashington për të marrë pjesë në ceremoninë e organizuar në kongresin  amerikan,  për nënshkrimin e marrëveshjes me korporatën e sfidave të mijëvjeçarit, për programin “kompakt” të Kosovës.

 

Gjatë qëndrimit në Uashington, presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti do të zhvillojnë dhe takime të tjera me zyrtare te larte amerikane.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë