Presidentja e Kosoves Vjosa Osmani e akuzoi homologun serb Vucic se po ecen ne rrugen e Milloshevic duke shkuar dreijt shkaterrimit te cdo simboli paqe dhe bashkepunimi qe eshte arritur me ndermjetesimin e SHBA dhe BE.

 

Osmani në platformën “X”,shkoi se këto veprime të presidentit serb, vijnë pas dy dekadave kur Sllobodan Milloshevic kishte shkatërruar Kroacinë, Bosnjën dhe Hercegovinën dhe Kosovën, transmeton Telegrafi.

 

“Mbi 2 dekada pasi Millosheviqi shkatërroi Kroacinë, Bosnjën dhe Hercegovinën dhe Kosovën…. Vuçiq tani po përpiqet të shkatërroj gjithçka që kemi arritur së bashku me SHBA dhe BE për paqen, lirinë dhe bashkëjetesën mes bashkësive të ndryshme. Ne do të punojmë me aleatët tanë dhe nuk do të lejojmë që këto arritje të zhbëhen. Liria do të mbizotërojë”, shkruan Osmani ne rrjetet sociale.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re