Skip to content

Vodhi xhiron ditore të karburantit ku punonte, arrestohet 38-vjeçari në Fier (EMRI)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 38-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ishte shpallur në kërkim për vjedhje. Hasan Kukalaj akuzohet se 4 ditë më parë ka vjedhur xhiron ditore të karburantit ku ai punonte.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Fier

Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim.

Gjatë operacionit policor të koduar “Fraud”, u kap dhe u vu në pranga një shtetas që vodhi xhiron ditore në karburantin në të cilin ishte i punësuar.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, gjatë operacionit policor të koduar “Fraud”, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit Hasan Kukalaj 38 vjeç, banues në Fier.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi në datën 10.06.2022, duke shpërdoruar detyrën, ka vjedhur xhiron ditore në pikën e karburantit në të cilin ishte i punësuar.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë