Skip to content

Votimi në PE që Moska nuk do e dëshironte

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Lajmi është konfirmuar në profilin në Twitter të deputetes së Parlamentit Evropian Viola von Cramon, e cila ka shkruar se kjo është një “ditë historike për Evropën”. Parlamenti Evropian mbështeti dhënien e menjëhershme të statusit të kandidatit për Ukrainën dhe Moldavinë për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian. Lajmi është konfirmuar në profilin në Twitter të […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë