Këtë të Mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime të herëpasherëshme.

 

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë bregdetit era hera-herës fiton shpejtësi deri 12m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë.

 

Temperaturat parashikohen:

 

në zonat malore 10 deri 26°Cnë zonat e ulëta 15 deri 28°Cnë zonat bregdetare 17 deri 30 °C.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re