Vendi ynë do të ndikohet sot nga kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik. Moti parashikohet i vranët e intervale të shkurtëra me diell.

 

Reshjet e shiut do të jenë me intensitet mesatar e lokalisht në pjesën jugperëndimore. Do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

 

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijë bregdetare dhe  momentin e zhvillimit të vranësirave do të fitojë shpejtësi deri në 12m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.

 

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re