Skip to content

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashkimi i motit për sot

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e shtunë moti do të jetë kryesisht i vranët. Reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.

 

Intensitetin më të lartë reshjet pritet ta kënë në veriperëndim e qender të vendit që në orët e para të 24-orëshit, reshje në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike.

 

Gjatë ditës reshjet e shiut do mbeten prezente në të gjithë vendin të herëpasherëshme me intensitet mesatar. Në lartësin mbi 1100 metra në verilindje dhe në lartësin mbi 1400 metra në juglindje reshje bore me intensitet të ulët deri mesatar.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë