Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

 

Moti për të gjitha ditët parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por nuk do të mungojnë lokalisht edhe alternimet me kthjellime.

 

Për këtë të Martë vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensite të ulët.

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png